Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Grund: Chtěl bych zkusit B licenci

24.02.2021 | sk

Každý správný fotbalový oddíl by se měl věnovat především mládeži. Na to, aby byla vedena podle nejnovějších trendů, dohlíží i v SK Roudnice řada trenérů. Jedním z nich je i hlavní kouč U10 Tomáš Grund (38), držitel licence C.  

Jak dlouho už se věnuješ trénování a odkdy právě v SK Roudnice? 
S trénováním se začínal ve Vědomicích u mladší přípravky, ale z pracovních důvodů jsem musel přestat. Před 4 lety mě David Kron přemluvil k trénování tady v SK a nyní trénuji U10, tedy starší přípravku.

Máš za sebou i nějakou hráčskou kariéru? 
Hrával jsem jen na okresní úrovni, SK Bezděkov, Dynamo Podlusky, Sahara Vědomice, Kleneč a Dubany.

Co vyžaduješ po svých svěřencích? 
Úctu, respekt, pracovitost jak v tréninku, tak i v zápase. Důležité je, aby ten fotbal kluky bavil a hráli ho s radostí.

Líbí se ti herní styl nějakého konkrétního týmu v ČR či zahraničí? 
Dobrá otázka, od malička fandím Spartě. I když to v posledních letech není ono, stále věřím, že opět dokáže, že patří mezi top týmy z Evropy. V poslední době hraje pěkný fotbal i Slavie, pod trenérem Trpišovským šla hodně nahoru.

Jaký upřednostňuješ typ hráčů? 
Zdravě sebevědomé, které se nebojí hrát s balónem. Je mi milejší neúspěšná klička ve vápně, než bezhlavě nakopnutý balón.

Jak jste byli spokojeni s podzimní nekompletní částí?
Vzhledem k tomu, že jsme na podzim dávali dohromady nový tým, tak jsem celkem spokojený. Kluci šli herně nahoru, sehráli jsme plno výborných utkání. Je jen škoda, že se soutěž nedohrála a nyní nemáme možnost trénovat. 

Je náročné motivovat svěřence k individuální přípravě v této nelehké době? 
Je to hodně náročné, plno kluků nemá ani možnost kde trénovat. Věřím, že se co nejdříve vrátíme na hřiště k trénování a zápasům.

Jak trávíš volný čas?
Snažím se co nejvíce hýbat, běh, kolo a podobně.

Kam bys to chtěl dotáhnout, máš nějaký trenérský vzor?
Chtěl bych zkusit studium B licence, ale je to časově hodně náročné. Trenérský vzor asi nemám, ale jak jsem uvedl, hodně se mi líbí trenér Slavie Trpišovský.

 
Aktuální články
Roudnice a Bezděkov spolu

Už je to jisté. Fotbalisté Roudnice a Bezděkova se v mužské kategorii spojí. Na základě vzájemné dohody obou klubů to potvrdilo dubnové...

 
Můžeme konečně trénovat

V pondělí 12. dubna 2021 jsme si po dlouhých měsících mohli oficiálně zase kopnout na hřišti do míče. Aktuální omezující opatření...

 
Na hřiště nesmíme po zimě zapomínat

Fotbal sice máme stále zakázaný, ale s přípravami na někdy v budoucnu znovu nastartované soutěže nesmíme otálet. A to především v...

 
Vilánek: Přijde mi, že práce tady má smysl
 
Odešel Vlastimil Kocourek
 
Skvělá zpráva - máme statut SpSM
 
Kořínek si pochvaluje spolupráci s rodiči
 
Majer: Snažím se hodně studovat
 
Srp: Tato doba ukáže i charakter kluků
 
David Plicka: Jsem v současnosti nejdéle sloužící trenér mládeže v SK Roudnice
 
Zápasy
Muži A | Sobota 10.10.2020, 10:15
FK Neštěmice - SK Roudnice nad Labem
4:2 (2:1)
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
 
RSS