Generálka neuspokojila ani jednoho

20.08.2017 | sk

Fotbalisté SK Roudnice jen týden před startem I. B třídy podlehli na domácím trávníku Bohušovicím 2:6. Vedení věří, že tato "facka" z posledního přípravného duelu bude dostatečným varováním.

První sice dvakrát zahrozili domácí, ovšem Kalous pálil v tutovce mimo a Hrebienkovi trvalo zbytečně dlouho, než si míč připravil, takže gólman měl dostatek času včas zmenšit úhel. Pak ještě nejaktivnější hráč SK Hubený vyslal do úniku znovu Hrebienku, na jeho nahrávku ale Kalous nedosáhl. A tak přišel trest. Do uličky si naběhl Ortbauer, zasekl míč a levačkou dostal Bohušovice do vedení. Pak stejný hráč nevyužil jednu z mnoha chyb roudnické defenzivy a nájezd neproměnil. Roudnice se dočkala ve 43. minutě díky Pilařovi, jenže hosté ještě před půlí snadno po centru z pravé strany skórovali podruhé.

Ve druhém poločase nováček I. A třídy častokrát přečísloval roudnickou obranu a přidával další branky. Tu nejhezčí asi Martínek lobem z téměř poloviny hřiště. Domácí korigovali díky Hubenému.

"Ta generálka samozřejmě vůbec nesplnila účel, vždyť nám chyběla více než polovina kádru, se kterým počítáme do mistráků. V poslepované sestavě jsme udělali neuvěřitelné množství chyb. Tak to prostě nepůjde," kroutil hlavou jeden z roudnických koučů Jiří Šmidrkal.

"Ani my ale nemůžeme být spokojeni. Sice nám chyběli stopeři, ale nehráli jsme dobře. Takhle by nás v I. A třídě asi ostatní rychle vycvičili," dodal trenér Bohušovic Jan Gaube.

Roudnice - Bohušovice 2:6 (1:2). Branky: 43. Pilař, 70. Hubený - 20. a 47. Ortbauer, 44. Kyzlík, 53. Fiala, 66. Martínek, 71. Dalešický.

Roudnice: Šrettr - Pech, Job, Vecko, Matuszewski - Šeba, Hubený, Voves, Kalous - Pilař, Hrebienka (Červenka).

Bohušovice: Šplíchal - Šikner, Mecl, Martínek, Koblížek - Trnka, Dalešický, Fiala, Brůža, Kyzlík - Ortbauer (Valenta).

Zápasy
Muži A | Pátek 17.11.2017, 13:30