První duel podzimu zvládli

21.08.2016 | Admin

V prvním podzimním duelu hráči Roudnice na domácím hřišti nezaváhali a Litoměřicko D porazili 3:1.

13. kolo | Neděle 21.08.2016, 17:00 | Pod lipou

SK Roudnice nad Labem - FK Litoměřicko "D"

3:1

2:0

Branky: 35. a 60. Vaněk, 10. Job - 48. Hýř.

Žluté karty: Neuman - Efmark, Starý, Bartoš, Špaček, Kron.

Rozhodčí: Došek - Nedorost, Gaube.

Diváci: 140

SK Roudnice nad Labem: Sýs - Skokan, Srp, Pivoňka (89. Musil), Vecko - Job (70. Krása), Hubený, Trejbal, Matuszewski - Púčala (76. Čada), Vaněk (85. Neuman).

FK Litoměřicko "D": Najman - Letafka, Pelikán, Novotný (73. Kron), Pohl - Král (77. Špaček), Hanzlíček (56. Bartoš), Polášek, Efmark (46. Komeštík) - Starý, Hýř.

Na první branku se dlouho nečekalo, nejprve sice Jobův gól nebyl uznán pro ofsajd, ale v 10. minutě už se stejný hráč dočkal. Po rohovém kopu Skokana skóroval rybičkou - 1:0. Domácí drželi míč, ale vyložené šance dlouho nepřicházely. Před Vaňkem stačili včas zasáhnout obránci, Púčalova hlavička skončilo mimo, Trejbalův pokus nebyl dostatečně důrazný a střelu Hubeného z dvacítky vytáhl Najman. Ve 33. min. se ještě akce Trejbal - Púčala - Vecko neujala, o chvíli později už se však skóre opět měnilo. Hubený vyslal dlouhý míč za polovinu hřiště a Vaněk přehodil hlavou vybíhajícího gólmana soupeře - 2:0. V závěru poločasu ještě vypíchl míč Hubený, hledal Púčalu, ovšem litoměřická defenziva stačila nebezpečí odvrátit.
 Poločasová pauza prospěla hostujícímu výběru, ve 48. minutě totiž udeřil. Nenápadná akce zprava, přihrávka Letafky a z první zakončující Hýř - to vše znamenalo snížení na 2:1. Obrat v duelu však nenastal. V 52. zkoušel Najmana zdálky Trejbal, pak zase chyběly hned triu dobíhajících roudnických hráčů jen krůčky ke střílené nahrávce. V 56. našel Hubený Púčalu, který zkusil štěstí z první, netrefil však branku. Na druhé straně se dostal v nebezpečné vzdálenosti od branky k míči Bartoš, namířil ale nad.
 Roudnickou pojistku přidal čtvrthodinku po změně stran Vaněk, který překvapil střelou z vápna přes hlavu - 3:1. Pak ještě domácí některé nadějné příležitostí nedotáhli do úspěšného konce (střela Joba, lob a pak i samostatný nájezd Čady, resp. standardka Hueného), ale vítězství si vzít nenechali.

Ohlasy

Jiří Šmidrkal (trenér Roudnice): S výsledkem spokojeni jsme, s hrou až tak ne. První poločas byl dobrý, jenže pak jsme dostali laciný kontaktní gól a zbytečně se trápili. Naštěstí jsme znovu skórovali a pak po té třetí brance už to bylo takové živelné.

Pozápasový rozhovor:  Jiří Šmidrkal (trenér)

Milan Hanzlíček (hrající trenér Litoměřicka D): Věděli jsme, že soupeř bude mít kvalitu, ale chtěli jsme bodovat. To se bohužel nepodařilo, Věřím ale, že jsme schopni předvádět lepší výkony. Dnes vyhráli domácí zaslouženě.

Pozápasový rozhovor:  Milan Hanzlíček (hrající trenér Litoměřicka D)

Roudnice se rozjela až po změně stran

Výběr SK měl sice po první pětačtyřicetiminutovce jednogólovou ztrátu, nakonec ale utkání s TJ Byšice (I. B třída) dotáhl do...

Na gólové trefy se muselo čekat

Dva góly Lebdušky a jeden Hubeného rozhodly o další výhře SK Roudnice v zimní přípravě.

Parádní finále, memoriál ovládla přípravka SK

Až penaltový rozstřel musel určit vítěze fotbalového Memoriálu Stanislava Svobody a Pavla Blažka, který pro přípravky ročníku 2007...