Sedmý zápas, sedmá výhra

02.10.2016 | sk

Po pomalejším začátku se Roudnice rozjela a nastřílela v sedmém mistrovském utkání sezóny Sokolu Mšené - lázně sedm branek. Čtyřikrát se trefil Jaroslav Lebduška. Domácí proměnili i tři pokutové kopy.

6. kolo | Neděle 02.10.2016, 16:00 | Pod lipou

SK Roudnice nad Labem - Tělocvičná jednota Sokol Mšené Lázně

7:0

2:0

Branky: 5. a 39. z pen., 58., 75. Lebduška, 80. Hlaváček, 82. Neuman, 85. z pen. Musil.

Žluté karty: M. Hubáček, Kajetán (oba Mš. lázně).

Rozhodčí: Došek - Vágner, Hadašová.

Diváci: 89

SK Roudnice nad Labem: Sýs - Skokan, Job (82. Musil), Hubený st. (72. Klepáč), Vecko - Novotný, Trejbal, Krása - Vaněk (60. Matuszewski), Lebduška (79. Neuman), Hubený ml. (79. Hlaváček).

Tělocvičná jednota Sokol Mšené Lázně: Ejem - M. Hubáček (70. Škobis), Kajetán, Kříž, J. Hubáček - Škuthan, Briksa, Brůža, Tajč - Jarošík, Mach (46. Čorič).

Na kluzkém trávníku, který předtím vyzkoušely v mistrovském duelu i juniorky Dukly Praha a Mladé Boleslavi, začali domácí parádně. Ve čtvrté minutě zatáhl M. Hubáček pronikajícího Hubeného ml. a kopala se penalta. Hosté sice chtěli faul "vytáhnout" mimo vápno, ale sudí byl nekompromisní a Lebduška poslal míč k levé tyči - 1:0. Mšené - lázně odpověděly akcí Jarošík - Tajč, reálné nebezpečí však Sýsovi nehrozilo, míč šel mimo. To na druhé straně byla střela z levačky Hubeného ml. nebezpečnější, ani on ale v koncovce úspěšný nebyl.
 Nedorozumění Mšenských ve středu pole využil ve 33. minutě Vecko, zatáhl míč, našel ve vápně Vaňka, ovšem ani tentokrát se skóre neměnilo. A domácí útočník byl jen o chvíli později v další dobré možnosti, místo zakončení zvolil zasekávačku a Ejem mu šanci zmařil včasným vyběhnutím. V 39. minutě byl Vaněk dotřetice v akci, Kajetán mu zabránil ve skórování jen za cenu faulu a Lebduška proměnil i druhý pokutový kop. V závěru prvního poločasu ještě pálil zdálky Skokan, po něm i Hubený ml., na ukazateli však zůstalo 2:0.
 V 53. byl blízko hattricku Lebduška, zakončoval z první, ale mimo. Nemusel smutnit dlouho, v 58. zůstal po standardce Krásy na malém vápně neobsazený a tečí dával na 3:0. Největší šanci utkání měli hosté v 61. minutě, kdy byl u míče před Sýsem dříve Kajetán, z náběhu trefil pouze tyč. Mšené - lázně dohrávaly od cca 72. minuty o deseti, když odkulhal zraněný Škuthan. Roudnice toho využila. Nejprve udeřila z levé strany, Hubený ml. unikl po křídle a předložil jako na zlatém podnose míč Lebduškovi - 4:0. Domácí trenérské dvojici Šmidrkal - Potočný vyšlo i střídání. Po dvaceti vteřinách na hřišti se prosadil Hlaváček. Po střele Joba se k odraženému balónu dostal Krása, neukvapil se a nabídl spoluhráči gól (5:0). Pak si na rohový kop naběhl Neuman (6:0) a po faulu na Hlaváčka dostal možnost skórovat z pokutového kopu proti svým bývalým spoluhráčům i Musil (7:0).

Ohlasy

Jiří Šmidrkal (trenér SK Roudnice): Začátek nebyl z naší strany úplně ideální, ale pak jsme se začali prosazovat. Je ale také třeba říct, že poslední čtyři góly jsme dali  v době, kdy už hosté hráli jen v deseti. A přiznám, že nepamatuji, abych někdy s nějakým mančaftem kopal tři penalty.

Pozápasový rozhovor:

Roudnice se rozjela až po změně stran

Výběr SK měl sice po první pětačtyřicetiminutovce jednogólovou ztrátu, nakonec ale utkání s TJ Byšice (I. B třída) dotáhl do...

Na gólové trefy se muselo čekat

Dva góly Lebdušky a jeden Hubeného rozhodly o další výhře SK Roudnice v zimní přípravě.

Parádní finále, memoriál ovládla přípravka SK

Až penaltový rozstřel musel určit vítěze fotbalového Memoriálu Stanislava Svobody a Pavla Blažka, který pro přípravky ročníku 2007...