Cíl je zase o něco blíž, SK vede o 15 bodů

07.05.2017 | sk

Ve šlágru 20. kola okresního přeboru mezi prvním a druhým vedly Libotenice na stadionu Pod lipou už v šesté minutě, po konečném hvizdu byli ale spokojenější domácí fotbalisté, kteří vyhráli 5:2 a v čele soutěže mají už patnáctibodový náskok.

20. kolo | Neděle 07.05.2017, 17:00 | Pod lipou

SK Roudnice nad Labem - SK Libotenice

5:2

3:2

Branky: 16. a 39. Stejskal, 24. Hubený, 74. Lebduška, 83. Krása - 6. a 37. Červinka.

Žluté karty: Púčala, Stejskal - Vokálek, Červinka.

Rozhodčí: Zeman - Vaššík, Sůra.

Diváci: 263

SK Roudnice nad Labem: Lukeš - Skokan, Job (80. Hlaváček), Hyťha, Vecko - Púčala (72. Jansa), Hubený (90. Voves), Trejbal, Krása (87. Matuszewski) - Lebduška (87. Neuman), P. Stejskal.

SK Libotenice: Minárik - J. Stejskal, Ort, Hála, P. Bartůněk - J. Bartůněk, Bělík, Vokálek, Podrábský - Červinka, Mazánek.

Duel dvou nejlepších celků soutěže si nenechalo ve slunečném nedělním odpoledni ujít více než 200 fotbalových příznivců, kteří především v prvním poločase viděli brankovou přetahovanou. V šesté minutě podcenila roudnická  defenziva ofenzivní schopnosti Červinky kterému stačila chvílka, aby se zbavil protihráče a z hranice vápna se trefil přesně - 0:1. Inkasovaný gól vedoucí celek tabulky nerozhodil, v 16. minutě dostal centrovaný míč za záda Minárika Stejskal - 1:1. A ve 24. předvedl parádu Hubený, který si vzduchem prohodil míč mezi obránci a po zemi překonal libotenického gólmana podruhé - 2:1.

Libotenice nerezignovaly, v 37. bylo srovnáno. Lukeš totiž inkasoval do středu branky po ráně Červinky - 2:2. Jenže radost hostujícího výběru netrvala dlouho, Hubený našel ideálním centrem z pravé strany Stejskala a ten hlavičkoval do protipohybu Minárika - 3:2.

Ve druhém poločase už se tempo zvolnilo, domácí dlouho nemohli přidat pojistku. Povedlo se to až Lebduškovi v 74. minutě. na hranici vápna mu přihrál po akci z pravé strany Stejskal a roudnický kanonýr zamířil po zemi k tyči. A v závěru ještě navýšil náskok Krása, který ze šestnáctky zacílil přesně - 5:2.

Momentka z utkání:

Ohlasy

Jiří Šmidrkal (trenér SK Roudnice): Je to dobré, teď už nám stačí vlastně jen tři body a je to. Myslím, že jsme byli celý zápas o něco lepší. Dostali jsme dva góly vlastně z ničeho, naproti tomu jsme své šance nevyužili. Libotenice ve druhé půli trochu odpadly, ale musíme ocenit, že i když šlo o zápas prvního s druhým, hrálo se fair. Nebylo to zákeřné, oba mančafty chtěly hrát fotbal.

Rozhovor:

Roudnice se rozjela až po změně stran

Výběr SK měl sice po první pětačtyřicetiminutovce jednogólovou ztrátu, nakonec ale utkání s TJ Byšice (I. B třída) dotáhl do...

Na gólové trefy se muselo čekat

Dva góly Lebdušky a jeden Hubeného rozhodly o další výhře SK Roudnice v zimní přípravě.

Parádní finále, memoriál ovládla přípravka SK

Až penaltový rozstřel musel určit vítěze fotbalového Memoriálu Stanislava Svobody a Pavla Blažka, který pro přípravky ročníku 2007...