Výměna nevadila, Duchcov dostal sedmičku

05.11.2017 | sk

Na konci prvního poločasu a začátku druhého sice Duchcov druhý domácí zápas v řadě roudnickým fotbalistům zkomplikoval, ale nakonec odjel se sedmibrankovým přídělem.

11. kolo | Neděle 05.11.2017, 14:00 | Pod lipou

SK Roudnice nad Labem - FK Duchcov

7:1

2:1

Branky: 51. a 61. Hubený, 3. a 32. Hrebinka, 57. a 82. z pk. Kalous, 46. Novotný - 43. Tesařík.

Žluté karty: 85. Hrebinka (Rce).

Rozhodčí: Živnůstka - Davignon, Matas.

Diváci: 50

SK Roudnice nad Labem: Doležal - Novotný, Husák, Vecko, Matuszewski - Voves (73. Aubrecht), Trejbal, Krása (61. Skokan), Kalous - Hubený (69. Pilař), Hrebinka.

FK Duchcov: Kouba (17. Velička) - Podolský, Holub, Meisner, Kamrla (66. Zima) - Olah, Moravec (85. Ajdinovič), Thank, Tesařík (73. Kolman) - Reichel, Kliský.

Týmy si prohodily pořadatelství, ale to Roudnickým nevadilo. Porazili soupeře z Teplicka jednoznačně 7:1 a v tabulce největším konkurentům zase o něco odskočili.

Stejně jako proti Liběšickým vyšel domácím úvod, už ve třetí minutě dostal do vápna ideální přihrávku Hrebinka a Kouba kapituloval - 1:0. Ve 13. minutě zkoušel pravačkou štěstí Kalous, který pak měl po akci Krásy s Hubeným další možnost, ale jeho pokus na poslední chvíli hosté zblokovali na roh. Do třetice byl v akci domácí záložník ve 20. minutě, kdy ho ale vychytal ostřílený Velička (r. 1967), který musel nahradit zraněného Koubu (roztržené obočí). Pěknou akci vymysleli roudničtí fotbalisté i ve 23. min., na přihrávku Hubeného si naběhl Voves, z první našel Hrebinku, jehož střelu bez přípravy stačili hosté vytěsnit na další rohový kop.

Skóre se podruhé měnilo chvíli po půlhodině hry. Trejbal vybojoval míč, dloubáčkem našel v pokutovém území Hrebinku a ten si se zakončením nedělal problémy - propálil z deseti metrů Veličku - 2:0. V závěru poločasu o sobě dali vědět i hosté, Kliský sice nejprve nezužitkoval dobrou přihrávku Reichela, ale ve 43. si našel odražený míč Tesařik a po zemi zamířil k tyči přesně - 2:1. Domácí mohli jen litovat, že chvíli před tím zakončil akci Vovse Hrebinka jen střelou do boční sítě.

Roudnickou defenzivu našel v nedbalkách hned po příchodu z kabin Kliský, zčistajasna se totiž ocitl neobsazený před Doležalem a jen mírná teč zapříčinila, že míč z jeho kopačky těsně minul pravou tyč. Nevyužitá tutovka hosty mrzela rychle. Novotný si zprava naběhl do vápna a placírkou dával na 3:1. Vzápětí hlavičkoval po centru Vovse Kalous do náruče Veličky, ale jen o pár minut později zvyšoval Hubený střelou z vápna na 4:1. V 57. inkasoval Duchcov popáté po tečovaném pokusu Kalouse. Pak se dvakrát vyznamenal gólman soupeře, který zneškodnil střelu Trejbala a vychytal i Hubeného. Ten se ale přece jen dočkal druhého zářezu. Po rozehraném rohu poslal střílený centr do vápna a ten zapadl na zadní tyč - 6:1. Sedmý gól SK přidal z penalty po faulu na Matuszewského Kalous.

Více gólů už k vidění nebylo, i když několik šancí si domácí (Hrebinka, Kalous, Pilař) i hosté (Tesařík, Kliský) vytvořili.

Ohlasy

Jiří Šmidrkal (trenér Roudnice): I když jsme vysoko vyhráli, tak jsme si to v jednu chvíli zbytečně zkomplikovali. V prvním poločase jsme měli soupeře dorazit, šance byly, ovšem místo toho si necháme dát gól na 2:1. A pak musíme ještě trnout na začátku druhé půle při další příležitosti Duchcova. Nakonec se to ale zvládlo. Potvrdili jsme jen roli favorita.

Konec podzimní části dorosteneckým výběrům SK Roudnice nevyšel

Poslední podzimní utkání dorosteneckým výběrům SK Roudnice nad Labem nevyšla. V derby s VOŠ a SOŠ Roudnice nezískaly ani jeden bod.

Dorostenci si to rozdají o krále Roudnice

Dorostenecké týmy Sportovního klubu Roudnice a VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem se v sobotu 25. listopadu utkají v závěrečném podzimním kole...

Derby nenudilo, nabídlo osm branek

V posledním podzimním utkání získala Roudnice dva body na hřišti Bezděkova po penaltovém rozstřelu (1:3). Městské derby sledovalo 360...

Vyrovaný šlágr kola rozhodl až rozstřel

Jednou penalty pomohly, podruhé ne

Góly Aubrechta rozhodly první duel, mladší dorost otočil zápas v posledních minutách