Vyrovaný šlágr kola rozhodl až rozstřel

13.11.2017 | sk

Roudnice doma poprvé ztratila bod, když remizovala s druhým Sokolem České Kopisty. V penaltách ale přidala další. Okresní derby přineslo opatrný fotbal, kombinaci ztěžoval náročný terén.

12. kolo | Neděle 12.11.2017, 14:00 | Pod lipou

SK Roudnice nad Labem - TJ Sokol České Kopisty z.s.

1:0 pk

Žluté karty: Hrebinka - Krejza, Horák.

Rozhodčí: Klimpl - Karrmann, Rouček.

Diváci: 140

SK Roudnice nad Labem: Doležal - Novotný, Husák, Vecko, Matuszewski (46. Job) - Voves, Trejbal, Krása, Kalous (46. Aubrecht) - Hubený (73. Srp), Hrebinka (65. Hádek).

TJ Sokol České Kopisty z.s.: J. Krejza - Novotný, Burza, Plzák (54. Tůma), Kutzler - Rusý (85. Šumichrast), Mühlfait, Horák, M. Krejza (65. Bergl) - Podaný, Rážek.

Komentář

Po opatrném začátku se do první velké šance dostali hosté v 17. minutě, kdy se po přihrávce M. Krejzy řítil na Doležala Rážek. Naštěstí pro domácí jeho střelu gólman vyrazil na roh. Po půlhodině hry zkoušel štěstí na druhé straně z přímého kopu Hubený, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel. Roudnice se snažila tvořit hru, ale v té bylo tentokrát mnoho nepřesností, takže k ohrožení J. Krejzy v prvním poločase často nedocházelo. Výjimkou byla šance Hubeného v závěru poločasu, se kterou si gólman poradil.

V 56. pálil po přihrávce Hubeného Hrebinka mimo, pak vyslal Job Hubeného, který se z úhlu snažil překvapiit Krejzu, lob však v síti neskončil. A hosté přečkali i závar v 61. minutě, míč po Trejbalově střele z vápna dokázali obránci odkopnout do bezpečí.

V 65. Roudnici zatrnulo, bodlo Rážka jen těsně minulo pravou tyč branky. Čtvrthodinky před koncem hosté odmítli vedení, Tůma našel nadýchaným centrem hlavu Podaného, který ale zamířil jen do míst, kde stál připravený Doležal.

V penaltovém rozstřelu České Kopisty dvakrát chybovaly (Tůma mimo, Podaného vychytal Doležal), zatímco domácí proměnili až na Aubrechta (břevno) všechny pokusy (Novotný, Krása, Job, Trejbal).

Ohlasy

Jiří Šmidrkal (trenér Roudnice): České Kopisty ukázaly, že nejsou na druhém místě náhodou. Hrály to na Rážka, který nám vzadu zatápěl. Celkově to bylo vyrovnané, i když větší tutovky si dnes vypracoval náš soupeř. My jsme tam měli jen nějaké náhoďáky. Nikdo nechtěl prohrát, bylo to opatrnější. Sice jsme doma ztratili, ale s těmito dvěma body jsme spokojeni.

Zápasy
Muži A | Pátek 17.11.2017, 13:30