Podřipské derby pro SK Roudnice

24.04.2018 | sk

V pondělní dohrávce 18. kola padly všechny branky v prvním poločase, ve kterém SK Rce vedl už 2:0, ale domácí v poslední minutě snížili.

18. kolo | Pondělí 23.04.2018, 18:00 | Rovné

Tělovýchovná jednota Podřipan Rovné, z.s. - SK Roudnice nad Labem

1:2

1:2

Branky: 45. Řezáč - 17. Jansa, 21. Hrebinka.

Žluté karty: Hendrich, Gipfl, Sedláček - Job, Hubený, Vecko, Matuszewski.

Rozhodčí: Gaube - Dvorský, Kloub.

Diváci: 250

Tělovýchovná jednota Podřipan Rovné, z.s.: Jelínek - Cuchý, Kotrba, Hendrich (75. Koráň), Drobný - Kratochvíl, Kouba (64. Mejzr), L. Gipfl, Řezáč - J. Gipfl (51. Boura), Sedláček (87. Vilánek).

SK Roudnice nad Labem: Doležal - Novotný (79. Řehák), Vecko, Job, Matuszewski - Jansa (83. Skokan), Trejbal, Hrebinka, Krása - Hubený, Horváth (46. Aubrecht).

Lépe vstoupili do zápasu domácí, v 10. minutě si za obranu zaběhl Drobný a Doležal měl co dělat, aby jeho pokus vytěsnil nohou na roh. A jen o chvíli později byli hosté rádi, že volný Sedláček netrefil z vápna přesně. Po čtvrthodince o sobě dali vědět i hosté, Trejbal ve výhodné pozici ale pálil slabě jen do středu branky. V 17. minutě se poprvé měnilo skóre, Novotný se protáhl středem, míč se dostal k Jansovi a ten zacílil přesně - 0:1. Domácí se ještě nevzpamatovali z úvodní rány a inkasovali podruhé. Hrebinka dostal hodně času, zpracoval si balon a pak ho poslal z otočky k tyči.

Zvýšit vedení Roudnice pak mohl po kombinaci Hubeného s Horváthem Krása, pravačkou ale pálil vedle a stejně se vedlo po přiťuknutí Horvátha i Hubenému. Už se zdálo, že do kabin půjdou hosté s dvougólovým náskokem, jenže v poslední minutě se domácí dočkali snížení. Nejprve sice ještě předvedl Doležal excelentní zákrok po střele Gipfla, ale pak ho překonal přízemní ranou Řezáč.

V 58. měl vyrovnání na kopačce po centru Sedláček, jenže trochu podklouzl a Doležal jeho střelu do středu snadno sebral. Dvacet minut před koncem mohl naopak potvrdit tři body SK Rce po akci Hrebinky a Krásy Jansa, ani Jelínek však míč za svá záda nepustil. A parádní postřeh prokázal rovenský strážce tyčí i v 71. min,. kdy po rohu vyrazil hlavičku Krásy. A když pak na druhé straně poslal odražený míč vedle Sedláček, odjížděli z pod Řípu mnohem spokojenější hosté, kteří zase o něco navýšili náskok v čele soutěže.

Ohlasy

Jiří Šmidrkal (trenér Roudnice): V prvním poločase jsme to odehráli celkem dobře až na ten konec. A špatný byl i úvod druhé půle. V závěru jsme zbytečně znervózněli a ztráceli míče. Domácí mají mladé, běhavé mužstvo, my jsme ale dali vlastně z prvních šancí dva góly, což bylo důležité. Byli jsme asi i šťastnější. Nechtěli jsme hlavně prohrát, což se nám podařilo. Výhra odtud je hodně cenná a zase jsme soupeřům o něco odskočili.

Roman Potočný (trenér Roudnice): Chvílemi jsem trnul, co vzadu vyvedeme, ale nakonec to dopadlo dobře. Teď ale musíme tyhle body potvrdit v dalším domácím utkání.

Baník Ohníč si odvezl šestku

S takovým pohodovým vítězstvím svěřenci trenérského dua Jiří Šmidrkal - Roman Potočný ani nepočítali. Fotbalisté SK Roudnice...

Tentokrát se lépe vedlo mladšímu dorostu

Do tabulky divize B si po domácím duelu s Českou Lípou připsali body pouze mladší dorostenci z ktg. U17, starší U19 těsně podlehli.

Zápas otočila Roudnice za pět minut

Konečně za tři body. Fotbalisté SK Roudnice vyhráli v Malých Žernosekách a po zaváhání konkurentů o něco navýšili náskok v čele...